Badania profilaktyczne dla kobiet

Badania profilaktyczne to podstawa wczesnego wykrywania problemów ze zdrowiem. Dzięki nim możesz zacząć zwalczać pierwsze objawy chorób, co znacząco zwiększa szansę na szybkie pokonanie choroby i wyzdrowienie. Sprawdź, jakie badania powinnaś zrobić każda kobieta!

 1. Samobadanie piersi
  Palpacyjne badanie piersi to podstawa wczesnego wykrywania zmian w piersiach. Możesz je zrobić sama w domu. Dzięki niemu masz szansę wykryć objawy chorób piersi we wczesnym stadium. Jedyne czego potrzebujesz to lustro i kilka minut spokoju. Badanie to powinnaś robić raz w miesiącu między 7 a 10 dniem cyklu (lub, jeśli miesiączkujesz nieregularnie lub nie miesiączkujesz – tego samego dnia każdego miesiąca)
 2. USG piersi
  Nawet, jeśli w samobadaniu piersi nie wyczułaś niczego niepokojącego, raz w roku warto zrobić profilaktyczne USG piersi. Dowiesz się, czy w strukturze twoich piersi i okolicznych węzłów chłonnych nie pojawiły się żadne zmiany. Badanie jest całkowicie bezbolesne.
 3. Badanie krwi
  Morfologia, poziom cukru i lipidogram to podstawa badań profilaktycznych. Dzięki tym wynikom można ocenić zdrowie praktycznie całego organizmu. Stany zapalne, niedokrwistość, cukrzyca, problemy z cholesterolem czy wątrobą – to tylko kilka schorzeń, które mogą „wyjść” w badaniach krwi. Chyba więc warto dla niego zaryzykować jedno nieprzyjemne wkłucie?
 4. Badanie ogólne moczu
  Daje wiele informacji o twoim zdrowiu. Dzięki niemu będziesz mogła ocenić pracę swoich nerek, wykryć choroby pęcherza, dróg moczowych, wątroby czy cukrzycę. Próbkę do badania możesz pobrać sama, najlepiej z porannego moczu (musisz być na czczo!).
 5. Badania kału na krew utajoną
  To ważne badanie, które pozwala wykryć krwawienie z górnych części przewodu pokarmowego (np. z wrzodów żołądka czy dwunastnicy). Krew utajona to taka, która znajduje się w wydalanym kale, ale została wcześniej „strawiona” w dalszych częściach przewodu pokarmowego, więc nie widać jej gołym okiem (w przeciwieństwie do krwawienia np. z jelita grubego). Aby wykonać zadanie będziesz musiała pobrać do jałowego pojemniczka próbkę kału a następnie zanieść ją do analizy w laboratorium medycznym.
 6. USG ginekologiczne
  Dowiesz się, w jakim stanie zdrowia są narządy tzw. miednicy mniejszej (pochwa, macica, jajniki i jajowody). Badanie może być wykonane przezbrzusznie (sondę przykłada się na zewnątrz do skóry brzucha), transwaginalnie (poprzez wprowadzenie niewielkiej sondy do wnętrza pochwy) lub doodbytniczo (np. u pacjentek, które nigdy jeszcze nie współżyły). Choć może wydawać się inaczej, badanie to jest całkowicie bezbolesne!
 7. Cytologia
  Proste i bezbolesne badanie, które pozwala wcześnie wykryć zmiany w tkankach szyjki macicy, mogące świadczyć np. o objawach raka szyjki macicy. Podczas trwającego kilka minut badania lekarz pobiera niewielką ilość wymazu ze ścianki szyjki macicy, które następnie są analizowane pod kątem obecności zmian.
 8. Pomiar ciśnienia tętniczego
  Sprawdzając ciśnienie tętnicze i puls dowiesz się, jak pracuje twoje serce. Jeśli zdecydujesz się na samodzielny pomiar, koniecznie sprawdź jakie są prawidłowe wartości pulsu i ciśnienia tętniczego krwi.
 9. EKG
  Czyli elektrokardiografia to badanie, które rejestruje elektryczną aktywność mięśnia sercowego. Na podstawie otrzymanego elektrokardiogramu lekarz oceni pracę twojego serca. Dzięki niemu dowiesz się na przykład, czy jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zawału serca. Badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne.

Nawet, jeśli czujesz się całkowicie zdrowa, warto robić regularne badania profilaktyczne.

WYBIERAM PAKIET DLA SIEBIE:

 • JESTEM PANNĄ
  morfologia, poziom glukozy, TSH, bad. og. moczu, USG piersi = 110,00 zł 90,00 zł !!!
 • JESTEM MAMĄ
  morfologia, poziom glukozy, lipidogram, alat, aspat, TSH, bad. og. moczu, USG piersi, EKG, pomiar ciśnienia krwi = 150,00 zł 120,00 zł !!!
 • JESTEM BABCIĄ
  morfologia, poziom glukozy, lipidogram, alat, aspat, TSH, bad. og. moczu, USG piersi, EKG, pomiar ciśnienia krwi, badanie kału na krew utajoną = 162,00 zł 130,00 zł !!!

Dodaj komentarz